Datça

Datça için 22 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Datça Koyları

Datça Hakkında
Datça Ne Yenir Ne İçilir
Datça Tekne Turları
Datça Palamutbükü
Datça Tatil
Datça Koyları
Datça Köyleri
Datça Gezilecek Yerler
Datça Aktur
Datça Mesudiye
Datça Nerede
Datça Ne Zaman Gidilir
Datça Konaklama
Datça Knidos Antik Kenti
Datça Ne Yapılır
Datça Dalış / Datça Diving
Datça Kitesurf - Datça Windsurf

 

Datça Yarımadası, Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak ilan edildiği için bozulmamış bir doğaya sahip. 235 kilometrelik sahil şeridi ve 52 koyu ile Datça, deniz, kum, güneş keyfi için ziyaretçilerine zengin alternatifler sunuyor. Birçok plajı mavi bayrak ödülüne sahip olan yarımadanın ödüllü plajları: Kumluk Plajı, Taşlık Plajı, Aktur Tatil Sitesi Plajı, Aktur Kamping Plajı, Aktur Kurucabük Plajı, Hastanealtı Plajı, Periliköşk Plajı ve Billurkent Plajı.

Datça Yarımadası Genel Görünüm

Kumluk Plajı: Datça'nın merkezinde yer alan Kumluk Plajı yaklaşık 300 metre uzunluğunda. Sahil tamamen ince kumdan oluşuyor ve paralelindeki yürüyüş yolunda birçok restaurant, kafe yer alıyor. Ayrıca Datça'daki ilköğretim okullarından biri de bu plajda bulunuyor.

Kumluk Plajı ve Deniz

Periliköşk Plajı: Kent merkezinin doğusunda, özel bir konumda yer alan Periliköşk Plajı, özellikle doğa ve deniz tutkunu olanlara huzurlu bir tatil imkanı sunuyor. 

Aktur Kamping Plajı: Datça merkezin doğusunda, Emecik Köyü'nde, gözlerden uzak bir noktada yer alan Aktur Kamping Plajı, çam ormanlarının ve denizin bir araya geldiği, oksijen deposu bir noktada bulunuyor. Devamında ise Aktur Tatil Sitesi ve Aktur Kurucabük Plajları geliyor. 

Taşlık Plajı: Datça merkezinin batı yakasında yer alan Taşlık Plajı, yaklaşık 400 metre uzunluğunda. Liman bölgesinin bitimindeki doğal göleti, restoranları ve park yerlerini de içine alan plaj, irili ufaklı çakıl taşlarıyla örtülü.

Taşlık Plajı ve Deniz Genel Görünüm

Hastanealtı Plajı: Datça'nın merkezindeki plajlardan olan Hastanealtı Plajı, oldukça kolay ulaşılabilen bir noktada yer alıyor. 

Billurkent Plajı: Datça'nın doğusundaki Billurkent Plajı'nın çevresi villalarla çevrili, nezih ve huzurlu bir nokta. datça denizi  datça kumsalları  datça plajları  datça koyları  datça köyleri. datça mavi bayraklı plajları 
Bu Konuya Toplam 0 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 

Henüz Yorum Yapılmamış.

Datça Makalelerinden Seçmeler
Datça Butik Oteller Datça Butik Oteller Palamutbükü Knidos Stoa
Datça Pansiyonları Datça Knidos Datça'da Tatil Datça Otelleri
Datça Windsurf Mesudiye Datça Sörf Tatil Köyleri Datça Reşadiye
Datça Koyları Datça Pansiyonları Datça Otelleri Datça Spor
Datça Kumsalları Datça Lezzetleri Datça Kitesurf Datça Butik Oteller
Datça Önemli Başlıklar

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK